, , ,

پرونده ویژه‌ی «هم‌جنس‌بازی و زنا در سینما»

 

سوپرمن؛ ابرقهرمانی زنازاده!

سوپرمن نامی شناخته شده و پرآوازه در سراسر جهان است. کمتر کسی است که سینمای هالیوود را بشناسد اما از ابرقهرمانی شاخص و برجسته چون سوپرمن بی‌خبر باشد. با این حال شاید کسانی که سوپرمن را می‌شناسند یا به شخصیت او غبطه می‌خورند و به او عشق می‌ورزند، ندانند که وی شخصیتی حرام‌زاده و محصول زناست! سوپرمن حاصل زنای جور-ئیل (Jor-El) و لارا (Lara) است.

جور-ئیل (Jor-El) در سیاره‌ی کریپتون دانشمندی شاخص و پیشرو بود. پدر بایولوژیک سوپرمن (جور-ئیل) پیش از نابودی کریپتون برای نجات جان نوزادش کال-ئیل (سوپرمن)، او را در فضاپیما قرار داد و به سوی زمین رهسپار کرد.

سوپرمن نماد امریکاست. زنازاده بودن این ابرقهرمان سینمای هالیوود نیز شباهت بسیار زیادی به بافت فرهنگی و اخلاقی آمریکا دارد. امروزه دیگر بر کسی پوشیده نیست که آمریکا با گسترش صنعت پورن و فحشا در سراسر جهان، به دنبال ترویج زناست و خود با بیش از ۴۱ درصد زنازاده در فهرست حرام‌زاده‌ترین کشورهای جهان قرار دارد! از این رو بی دلیل نیست که ابرقهرمانی زنازاده چون سوپرمن، نماد تمدنی باشد که زنازادگی در آن بیداد می‌کند و به یک عرف (نرم) تبدیل شده است.

 

 

 

بت‌وومن؛ ابرقهرمانی هم‌جنس‌باز!

یکی از ابرقهرمانان زن معروف کمیک‌های دی‌سی بت‌وومن (batwoman) یا زن خفاشی است. زن خفاشی نیز مانند سایر ابرقهرمانان در کنار برخورداری از برخی ویژگی‌های ذاتی و اکتسابی که در هر ابرقهرمانی موجود است، از ویژگی‌های ضداخلاقی و رفتاری مشخصی برخوردار است. یکی از انحرافات اخلاقی کیت کین (بت وومن) هم‌جنس‌بازی اوست.

بت‌وومن زن یهودی فاسدالاخلاقی است که خالقان شخصیت او و بسیاری از رسانه‌های مطرح غربی (به صورت مستقیم و غیرمستقیم) به لزبین (هم‌جنس‌باز زن) بودن وی اذعان دارند. علاوه بر این، در زندگی‌نامه‌ی (بیوگرافی) او نیز آمده است:

«بت‌وومن وارد آکادمی نظامی ایالات متحده‌ی آمریکا می‌شود و به علت مساحقه با یکی از دانشجویان آکادمی مجبور به ترک آن‌جا می‌شود. زمانی نیز که افسر ارشد از بت‌وومن می‌خواهد این موضوع (مساحقه) را تکذیب کند، او حاضر نمی‌شود و با جسارت بر گناه، از موضع خود (ادامه دادن هم‌جنس‌بازی) عقب‌نشینی کند.»

حال جای مطرح کردن این پرسش است:

کودکان، نوجوانان و مردمی که با حجم گسترده‌ی آثار ابرقهرمانی و شخصیت‌های مریض‌القلبی چون بت‌وومن مواجه هستند، با آن‌ها انس می‌گیرند و روزگار می‌گذرانند، قرار است در آینده چه نوع جامعه‌ای را رقم بزنند و بسازند؟!

قطعا پذیرش چنین ابرقهرمانانی و تبعیت از آن‌ها منتج به نابودی حیا و نابودی حرث و نسل خواهد شد.

مهمترین نکته اما عادی‌سازی گناهان لواط و مساحقه و بازتولید قوم سدوم در گستره‌ی یک تمدن است؛ عاملی که درگذشته با تخطّی از احکام الهی، باعث فروپاشی یک قوم شد و امروز بخاطر عبرت‌نگرفتن، باعث فروپاشی تمدن غرب خواهد شد…