معصومه ابتکار

خطر فمینیسم

سخنرانی و شرکت ابتکار در همایش مؤسسه WPL وابسته به نهادهای برانداز آمریکایی: دست آورد معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در سال ۹۸

سخنرانی و شرکت ابتکار در همایش مؤسسه WPL وابسته به نهادهای برانداز آمریکایی

معاونت امور زنان طی گزارشی اقدامات خود در سال ۹۸ در حوزه زنان و خانواده را لیست کرده است، در ادامه تنها به یک بخش از این اقدامات (توسعه تعاملات با ژاپن) که در بخش همکاری‌های بین الملل گزارش مذکور ذکر گردیده اشاره می‌گردد:

هفته اول تیرماه ۱۳۹۸ معصومه ابتکار جهت شرکت در اجلاس سازمان WPL (رهبران سیاسی زن) همراه با دو نفر از نمایندگان مجلس (ناهید تاج الدین و فاطمه حسینی) به ژاپن سفر نموده و ضمن سخنرانی در همایش نهاد مذکور، در حاشیه این سفر با برخی مقامات از جمله وزیر مشاور کابینه ژاپن در امور برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان ملاقات نموده است.

سازمان WPL، یک شبکه ی ارتباطی سیاستمداران زن است که پیگیر افزایش تعداد و تأثیر زنان در جایگاههای رهبری سیاسی است. دفتر مرکزی این سازمان در ایسلند قرار دارد که در سایت این سازمان از آن به عنوان « قهرمان جهانی تساوی بین زنان و مردان» نام برده شده است. WPL از دو پویش girl2leader و Leadership حمایت می‌کند.

پویش Leadership یکی دیگر از برنامه‌های سازمان WPL می‌باشد که به دنبال متعهد نمودن رئیس‌جمهورها و نخست‌وزیران مرد در کل جهان برای افزایش تعداد زنان در سیاست می‌باشد.

از جمله حامیان این سازمان می توان به مؤسسه ملی دموکراتیک NDI، مرتبط با حزب دموکرات آمریکا و مؤسسه بین‌المللی جمهوری خواهانIRI، مرتبط با حزب جمهوری‌خواه آمریکا اشاره نمود، این دو نهاد از زیرمجموعه‌های بنیاد برانداز آمریکایی اعانه ملی برای دموکراسی NED می‌باشند و همچنین تحت حمایت آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا USAID می‌باشند.

سال ۹۸ با همه اتفاقات یکی از سخت‌ترین سال‌های تهاجم فرهنگی غرب و جریان‌های فمنیستی داخلی و خارجی در راستای تضعیف و تخریب فرهنگ و قوانین ایرانی در اسلامی مربوط به حوزه زنان بود، نکته جالب این بود که در این سال کارگزاران فمینسیم دولتی در مجلس شورای اسلامی و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و مشاوران متبوعه گوی سبقت را از فعالین فمینیستی مدنی داخلی و جریان فمینیستی خارجی ربوده بودند و با پیاده‌سازی و تدوین طرح‌ها، لوایح و ابلاغیه‌های فمینیستی ضربه بزرگی به کیان خانواده و زن ایرانی مسلمان وارد کردند.