فقر کارگران جنسی به دلیل شیوع کرونا

فقر کارگران جنسی به دلیل شیوع کرونا

                    نگرانی «مجمع روسپیان انگلیس» از فقر کارگران جنسی به دلیل شیوع کرونا

 

کارگران جنسی

با شیوع ویروس کرونا، کارگران جنسی در تلاش برای کسب درآمد، با بی‌پولی مواجه شده‌اند و به خیابان‌ افتاده‌اند.

دولت انگلیس مقررات سختگیرانه‌ای برای قرنطینه وضع کرده است تا شیوع ویروس را مهار کند و به مردم گفته است در خانه بمانند و با افراد غیر هم‌‌خانه ارتباطی نداشته باشند.

مقررات درمانی اجتماعی مردم را مجبور می‌کند فقط برای خریدن غذا از مغازه محل‌شان یا برای نرمش، یک بار در روز از خانه خارج شوند.

نیکی آدامز، سخنگوی «مجمع روسپیان انگلستان»، به ایندیپندنت گفت که این بیماری جهان‌گستر باعث فقر کارگران جنسی شده است.

او افزود: «این موضوع به بحران موجود دامن می‌زند. در سال‌های اخیر به علت سیاست ریاضت اقتصادی شاهد کاهش میزان کار جنسی در سراسر انگلیس بوده‌ایم. اما ویروس کرونا فاجعه پدید آورده است.» «کار جنسی ذاتاً باعث تماس نزدیک افراد با هم می‌شود.

بیشتر کارگران جنسی مادرانی‌ هستند که نان‌آور خود و خانواده‌شان هستند. آنان دیگر درآمدی ندارند. مردم دیگر پولی برای این کارها ندارند.» او افزود: «زنان بسیاری در شبکه ملی کارگران جنسی دچار فقر مطلق شده‌اند و به معنی واقعی کلمه بی‌پول مانده‌اند.

در شرایط موجود اگر به عنوان کارگر جنسی بخواهی بروی در خیابان کار کنی، بلافاصله پلیس دستگیرت می‌کند. بعضی زنان گرسنه مانده‌اند. می‌روند بیرون که کمی پول در بیاورند، اما پلیس زیادی سختگیری می‌کند.

«تنها جاهایی که شنیده‌ام زنانی کار می‌کنند، بوستان‌های کوچک یا خرابه‌های مناطق صنعتی متروکه است که بسیار خطرناکند. کارگران جنسی را نباید به حاشیه راند و مجبورشان کرد بین پول در‌آوردن و حفظ سلامت‌شان یکی را انتخاب کنند. این زنان در وضعیت اسف‌باری‌ قرار گرفته‌اند، خصوصاً آن‌ها که بچه دارند.»

خانم آدامز گفت که در گیرودار شیوع ویروس کرونا و کسادی بازار کار جنسی، با یک کارگر جنسی صحبت کرده است که به علت «کاهش شدید» درآمدش کمی اجاره‌اش عقب افتاده و صاحبخانه تهدیدش کرده‌ که اثاثش را به کوچه می‌ریزد.

این کنشگر مدنی مثال دیگری آورد از زنی که کارگر جنسی و نان‌آور دختر نه ساله، برادر کم‌توان و مادر پیرش است، و با شیوع جهانی کووید۱۹ «کاملاً فقیر» شده است.