آموزش مقابله با ایدز: اسم رمزِ تغییر سبک زندگی

آموزش مقابله با ایدز: اسم رمز تغییر سبک زندگی

1️⃣ اخیرا سفیر هلند از یکی از موسسات توانمندسازی دختران نوجوان(باشگاه سلامت افق)در زمینه ‎ایدز بازدید کرده است. قبل از این هم بازدیدهایی از سوی مسئولان ‎سازمان ملل از این موسسه شده بود. در این ‎نوشته سعی میکنیم اهمیت این موسسات رو برای مسئولان غرب زده توضیح دهیم.

2️⃣ ‏سازمان‌های بین المللی می گویند ‎” ایدز فقط یک بیماری نیست، بلکه یک مسئله اجتماعی است “. برای همین به بهانه ایدز، پای این موسسات تا آموزش مهارت‌های زندگی هم باز می‌شود. در واقع به بهانه ایدز، سبک زندگی را تغییر می‌دهند.

‏3️⃣ آموزش جنسی یکی از ابزارهای مهم سازمان‌های بین المللی برای تغییر سبک زندگی جوامع است، اما در جوامع مختلف مقاومت زیادی در مقابل این کار وجود دارد. ولی از آنجا که ظاهرا ایدز با مرگ سر و کار دارد، ابزار فشار قدرتمندی برای متقاعدسازی جواع برای آموزش جنسی می‌باشد. در اصل با این شعار: یا آموزش جنسی ببین یا ایدز بگیر و بمیر.

‏4️⃣ گفتیم ایدز ظاهرا با مرگ سر و کار دارد، پس احساس برانگیز است و بهترین ابزار برای ایجاد مشارکت اجتماعی و تشکیل شبکه‌های اجتماعی توانمند از اقشار مختلف که با سازمان‌های بین المللی و ارزش‌های آن همراه می‌شوند و سیاستهای آنها را در کشور ها اجرا میکنند. این یعنی یک سرمایه گذاری پر سود.

‏5️⃣ اجرای سیاستهای ‏سازمان‌های بین المللی با ارتباطات فیزیکی و غیر فیزیکی افراد فعال در این موسسات انجام می‌شود.
برخی از فعالان باشگاه سلامت افق در کنفرانس ICPD شرکت کرده‌اند، در بیانیه این کنفرانس بارها بر رعایت حقوق همجنس‌بازان تاکید شده است.

‏6️⃣ عجیب اینکه در این راه ‎وزارت بهداشت کاملا با این ‏سازمان‌ها همراه است و از هیچ کمکی در این راه دریغ نمیکند، یعنی وزارت بهداشت از سازمان ملل و سفرای کشورهای غربی برای آموزش سبک زندگی به نوجوانان کمک دریافت میکند!! به قول یکی از دوستان، فرهنگی‌ترین وزارتخانه کشور، وزارت بهداشت است.

‏7️⃣ در انتها این نکته رو متذکر می‌شویم که غالب افراد فعال در این موسسات، با نیت خیر فعالیت میکنند و نمی‌دانند در چه پازلی بازی می‌کنند در صورتی که سازمان‌های بین المللی و کسانی که بودجه این سازمان‌ها رو می‌پردازند دقیقا میدانند دارند چه کار می‌کنند.

منبع:

@aboutwomens