فرهنگ، قربانی پول‌سازی

فرهنگ، قربانی پول‌سازی

پخش آگهی‌های بازرگانی در رسانه‌ ملی، روش موثر جلب مشتری برای صاحبان کالاست. گرچه وظیفه رسانه ملی ایجاب می‌کند آنتن را در خدمت این اهداف قرار ندهد.
بخشی از تبلیغات، با جوایز وسوسه کننده‌ای چون خودرو، سکه، وجه نقد و… سعی در فروش کالا دارند، به‌گونه‌ای که خصلت طمع را در مخاطبین برمی‌انگیزند و او را ترغیب به شرکت در قرعه‌کشی‌های رنگارنگ می‌کنند.
بخشی دیگر با ضرب‌آهنگ تند موسیقی به‌ دنبال ماندگار کردن نام خود هستند.
گروهی دیگر با نمایش زندگی‌های لاکچری، حس نارضایتی از زندگی متوسط را در مخاطب ایجاد کرده و تجمل‌گرایی را به او دیکته می‌کنند.
در مهمانی‌های پر زرق‌وبرقی که در بعضی از تبلیغات نمایش داده می‌شود، ارزش های اخلاقی نادیده گرفته می‌شود؛ مضاف بر اینکه در اکثر تبلیغات از زنان و کودکان استفاده ابزاری شده است.فرهنگ، قربانی پول‌سازی
از صاحبان کالا توقعی نیست؛ توقع اصلی از رسانه ملی‌ست که قرار است در عین سرگرمی، فرهنگ‌ساز و حافظ ارزش‌ها باشد. در اغلب پیام‌های بازرگانی، مصوبات رسانه ملی نادیده گرفته شده و مهم‌تر آن‌که تلاش برای تغییر ارزش‌های ایرانی‌اسلامی به چشم می‌خورد!
کاش در وضعیت اقتصادی کنونی، زرق و برق تبلیغاتی که به جهت ایجاد نیاز کاذب و ترویج مصرف‌گرایی به سرپرست خانوار فشار مضاعف تحمیل می‌کند، حذف گردد. رسانه ملی باید به سبب مسئولیت ذائقه‌سازی‌‌اش، بیش از پیش نظارت کند تا با این تبلیغات ضد فرهنگ که گویی برای رسیدن به منفعت فردی حاضرند فرهنگ نسلی را از بین ببرند، برخورد شود.
وایپ در پیام رسان‌های بله، ایتا، سروش، روبیکا
@irwipe