با لجبازی بر مسأله سربازی، سرمایه اجتماعی نظام را از بین نبریم
, , ,

با لجبازی بر مسأله سربازی، سرمایه اجتماعی نظام را از بین نبریم

همه می‌دانیم جامعه‌ی ما چند سالی است که بر اثر تهاجم فرهنگی و برخی خیانت‌ها درگیر یک انقلاب جنسی خطرناک شده است که پیامدهای آن تنها به فروپاشی خانواده محدود نخواهد بود. جمعیت جوان شیعه کشور رو به پیری گذاشته است که این امر نیز باعث بحران‌های امنیتی کوتاه مدت در مناطق مرزی و حتی شهری خواهد شد و از طرفی هم کیفیت جمعیت یا به نوعی سرمایه ایمانی، مردمِ تنها حکومت دینی جهان را نیز تحت تأثیر منفی قرار می‌دهد!

مشکلات دیگر از قبیل افسردگی، عصبانیت، فساد، فحشا و… نیز معضلات رده دوم این موضوع هستند. در واقع عدم تشکیل خانواده هم امنیت ملی را به خطر انداخته و هم فلاح امت مسلمان در آخرت را با مخاطراتی روبه‌رو کرده است.

باید رودربایستی‌ها را کنار بگذاریم. جوانی که نیاز جنسی‌اش در فضای شهوت زده امروز، باید هفتگی ارضا شود، سال‌هاست که فرصت ارضا کردن حلال نیاز خود را پیدا نکرده است.
مشخصا تنها یک راه برای خنثی کردن این ابر تهدید وجود دارد و آن تسریع در امر ازدواج است. اما ازدواج امروز به یکی از سخت‌ترین امور تبدیل شده است.

جوانی که در ۱۶سالگی احساس نیاز عاطفی و جنسی پیدا می‌کند، جامعه و خانواده طبق یک فرهنگ غلط مجبورش می‌کنند تا ۲۴سالگی کارشناسی بخواند و سپس تا ۲۶سالگی کارشناسی ارشد!!

تا این‌جا بیش از یک‌دهه از بلوغ جنسی وی گذشته است. حال که می‌خواهد وارد بازار کار شود، بخشی از ساختار نظامی نیروهای مسلح که هم‌چنان قدیمی مانده و سنت رضاخان بوده است، در شرایطی که «لحظه‌ها» در عصر تکنولوژی و آموزش تعیین کننده هستند، می‌گوید دو سال دیگر از عمر خود را بگذار و برو بالای برجک، دیدبانی بده…

بعد از چندین سال تلف کردن عمر خود در دانشگاه و پادگان، تازه باید شروع به کار کردن کند؛ با حقوق ماهی سه میلیون تومان (تازه اگر گیرش بیاید) باید چندین سال کار کند تا بتواند یک خانه هفتاد متری با قیمت امروز رهن کند.

اگر قرار باشد جشن عروسی نگیرد و وسیله‌ای هم برای منزل‌شان تهیه نکند، این جوانی که از ۱۶سالگی نیاز جنسی و عاطفی داشته، ۳۵سالگی می‌تواند به صورت مشروع آن را ارضا کند.

حال توقع داریم این جوان چه دیدی نسبت به جامعه و حاکمیت داشته باشد!؟

این جوانی که از ۱۶سالگی هربار خواسته به صورت مشروع، عمل جنسی انجام دهد، خانواده، جامعه و حکومت، سنگ جلوی پایش گذاشتند، چطور باید متعالی شود!؟
چطور زمانی که درگیر نیاز اولیه خود است، می‌تواند از انقلاب دفاع کند!؟

رئیس جمهور لیبرال و دولت گرین کارتی رسماً بارها اظهار موضع کردند که با مسأله افزایش جمعیت مخالف هستند و بعید نیست که بخشی از این اتفاقات اقتصادی تعمدی برای سنگ‌‌اندازی این هدف‌گذاری امام خامنه‌ای باشد.

ولی حداقل از نیروهای مسلح به عنوان پشتیبان نظام و سنگر انقلاب انتظار می‌رود که زمان آگاه باشد و پای خود را از این مصیبتی که در حال وقوع است کنار بکشند. با حذف قدیمی‌ترین، پوسیده‌ترین و بی‌خاصیت‌ترین بخش نیروهای مسلح، یعنی سربازی چهره نظام را بیش از این لکه‌دار نکند و این مشکل را از پیش روی جوانان بردارد.

ارتش‌های امروز حرفه‌ای شده‌اند و دیگر گردان پیاده متعلق به زمان جنگ جهانی دوم، محلی از بحث ندارد. از طرفی هم کشور ما بیست میلیون بسیجی دارد که در هر بحرانی از جمله جنگ، پشتیبان انقلاب هستند.

اگر نیروی نظامی، خود را از جامعه جدا بداند و واقعیت‌های اقتصادی، تکنولوژیکی و اجتماعی امروز زندگی را نبیند، باعث می‌شود که وجهه خود و آرمانی را که از آن دفاع می‌کند، خدشه‌دار کند؛ زمان‌آگاهی ویژگی بارز یک انسان بسیجی است.

این‌که نیروهای مسلح با پافشاری بر روی مسأله سربازی، در حال از بین بردن سرمایه اجتماعی نظام با دست خود می‌باشند و در گناهان جنسی‌ جوانان، شریک خواهند بود یا نه، قضاوتش با شما!!
مبادا که در آخرت جلوی شهدا و امام شهدا سرافکنده باشیم.