سبک ازدواج مسلمانان آمریکایی

از جمعیت سیصد و سی میلیونی آمریکا سه میلیون نفر مسلمان هستند و دراین میان فقط هفتصد هزار نفر شیعه هستند.
با این که مسلمانها در اقلیت هستند اما سبک ازدواجشون به توصیه های اسلامی بسیار نزدیکتره، در روایات مضامینی داریم که اگر پسری به خواستگاری آمد از ایمانش راضی بودید به این وصلت رضایت دهید، یا توصیه به ازدواج با زنان مومن؛ در مذمت ازدواج با زنان زیبارو و ثروتمند که غیرمومنه از آن بعنوان دختری که در مزبله رشد کرده است نام میبرد.
حال باید دید در کشورهای اسلامی چقدر فرهنگ ازدواجشون به این روایات نزدیکه و در میان مسلمانان آمریکا چقدر به مضامین این روایات عمل میگردد⁉️
در آمریکا سبک ازدواجها با تجربیات و مشاهداتی که بنده داشتم، بسیار به توصیه های اسلامی نزدیکتره، ملاک اول و آخر براشون تقوا و تفاهم اخلاقی است، ملاکهایی چون موقعیت اجتماعی و این که هم شان هستند یا نه، پولداری خانواده ها و چقد جهیزیه میاره، فلان جا عروسیمون برگزار بشه یا نه و…. براشون مطرح نیست.
یک پسری را دیدم از یک خانواده روحانی و سید با دختر تازه مسلمان شده از آمریکا و از خانواده کافر با این که سه سال هم خانمه بزرگتر ازدواج کرده بودند که اگر در فرهنگ ایران می خواست همین پسر ازدواج کنه به خانواده کمتر از شان خودشون رضایت نمیداد.
در میان مسلمانان آمریکا چون دین و تقوا براشون مهمه، زندگیهای پایدارتری دارند و خانواده های شاد و فرزندانی مومنی تربیت می کنند.

تجربه های یک خانم خبرنگار ایرانی در آمریکا

⁦⁩@armanainstitute