فحشای آمریکایی
,

پرونده ویژه رسوایی‌ جنسی رؤسای جمهور آمریکا ؛ سکس، سیاست و قدرت، مثلث لیبرالیسم

 فحشای آمریکایی

قسمت اول:
زنازاده‌های توماس جفرسون از برده و خواهر ناتنی همسرش!

توماس جفرسون (Thomas Jefferson)، پس از جرج واشنگتن (George Washington) و جان آدامز (John Adams) به عنوان سومین رئیس‌جمهور آمریکا برگزیده شد، وی به عنوان یکی از پدران بنیانگذار آمریکا و نویسنده اصلی اعلامیه استقلال ایالات متحده شناخته می‌شود.

ادعاها درباره روابط نامشروع جفرسون از سال ۱۸۰۲ مطرح بود. بعدها روزنامه‌نگاری به‌نام جیمز کلندر (James Callender)،‌ پس از اینکه پست ریاست اداره پست را به وی ندادند، فاش کرد که رئیس‌جمهور از سالی همینگز (Sally Hemings) چندین بچه دارد!

همینگز خواهر ناتنی مارتا، همسر متوفی جفرسون، بود. در سال ۱۹۹۸، گروهی محقق یک آزمایش ژنتیکی بر روی نوادگان عمومی جفرسون انجام داده و آن را با دی‌ان‌ای نوادگان پسر همینگز به نام استون همینگز (Eston Hemings) تطبیق دادند. نتایج که در نشریه معروف نیچر (Nature) منتشر شد نشان داده که بین این دو گروه ارتباط ژنتیکی وجود دارد.

«بنیاد توماس جفرسون» اعلام کرده پس از اینکه آزمایش‌های دی‌ان‌ای منشتر شدند،‌ بخش اعظمی از تاریخ‌نگاران بر این اعتقاد شدند که جفرسون با همنیگز رابطه داشته است.

بنیاد توماس جفرسون در سال ۲۰۰۰ گروهی از تاریخ‌نگاران را گرد هم آورد. گزارش‌ آن‌ها اعلام می‌کرد که «مطالعه دی‌ان‌ای … نشان می‌دهد به احتمال زیاد توماس جفرسون پدر استون همینگز است.»

محققین اکنون بر اساس آزمایشات دی‌ان‌ای اتفاق نظر دارند که توماس جفرسون و سالی همینگز چندین فرزند داشتند.