مخالفت مونیخ با یوفا: "ما شهر را رنگ پرچم همجنس‌بازان می‌کنیم"!

مخالفت مونیخ با یوفا: “ما شهر را رنگ پرچم همجنس‌بازان می‌کنیم”!

پس از ممانعت یوفا از روشن شدن استادیوم آلیانز با رنگ پرچم فرقه همجنس‌بازان، شهر مونیخ گفت به تصمیم‌اش پابرجاست و می‌خواهد نور شش رنگ را در این شهر روشن کند‌.

در حالی‌که یوفا از روشن شدن ورزشگاه آلیانز به شکل رنگین کمان در بازی آلمان با مجارستان ممانعت کرده اما شهردار مونیخ روز سه‌شنبه اعلام کرد، چندین ساختمان به رنگ پرچم همجنس‌بازان را در این شهر تزئین خواهد کرد.

دیتر ریتر به خبرنگاران گفت: “ما در مونیخ به هیچ‌وجه از ارسال سیگنال روشن به مجارستان و جهان در مورد تبعیض علیه افراد همجنس‌‌باز جلوگیری نمی‌کنیم.” او همچنان اضافه کرد که هتل یا برج و آسیابی واقع شده در نزدیکی استادیوم آلیانز آرنا با پرچم‌های رنگین کمان تزئین شده است. / خبرگزاری اسپوتنیک

مردم و نخست‌وزیر مجارستان با گناه همجنس‌بازی مخالف‌اند و قانون پیشنهادی در مجارستان به زوج‌های همجنس‌باز اجازه پذیرش فرزند نمی‌دهد.

دولت مجارستان پیش‌نویس تغییری در قانون اساسی این کشور را تهیه کرده است که بر اساس آن پذیرش فرزند توسط زوج‌های همجنس‌باز ممنوع می‌شود.

چندی پیش نیز مردم مجارستان، هم‌زمان با سالگرد رژه‌ی همجنس‌بازان در سال ۲۰۲۰، که به علت بیماری کرونا، برگزار نشد، پرچم LGBTQ را از بالای یکی از تالارهای مشهور شهر در بوداپست که به سدومیان خدمات ارائه می‌کرد، پائین کشیده و با زیر پا انداختن، آن‌را لگدمال و بر روی آن ادرار کردند!